Menu Zamknij

Październikowy przegląd koncertowy

Redakcja

Jesień za oknem, a wakacje już jedynie w sercu jako ciepłe wspomnienie… A więc to idealna pora, aby chłodne październikowe wieczory spędzić w towarzystwie dobrej muzyki. Ale po co zaszywać się w domu, skoro szykuje się tyle ciekawych koncertów? Poniżej prezentujemy Wam zestawienie koncertów na październik. Enjoy! Aha – jeśli jeszcze nie obserwujecie nas na GoOut – to sugerujemy to zrobić, czasem wyszukujemy tam istne eventowe i muzyczne perełki. Tam złapiecie też wszystkie bilety i wejściówki :).

8.10 – NIEBO – Warszawa 

Ukochany przez polskich fanów, duński zespół Efterklang, wraca na koncertowy szlak. Po prawie 6 latach nieobecności, wystąpią w Polsce na dwóch koncertach – 8 października w warszawskim Niebie i 9 października w krakowskim Zet Pe Te. 

Efterklang od prawie dwóch dekad, zachwyca swoimi pop-artowymi melodiami, nieustannie testując nowe możliwości brzmieniowe. Nie zadowalają się starymi patentami, dlatego z każdym albumem, eksplorują nowe kierunki, instrumenty i zaskakujące połączenia. Końcowym efektem zawsze są piosenki, wyróżniające się oryginalnym brzmieniem i rozbudowanymi aranżacjami. Ich nagrania przywołują dokonania Mogwai, Sigur Ros, Talk Talk, The National czy Radiohead.

 

11.10 – POGŁOS – Warszawa 

Sean Nicholas Savage – pop-prorok, miejska legenda, kultowy szaman. Na jego balladach wychowało się pokolenie pieśniarzy, dla których jest bezpośrednią lub, częściej, skrzętnie ukrywaną inspiracją. Savage sączy dramat, nostalgię i nadzieję do często surowych aranży i słodko-gorzkich tekstów, z których na koniec dnia wypływa niepoprawny poptymizm.

20.10 – PROGRESJA – Warszawa 

Clock Machine to rockowa grupa muzyczna z funkowymi, bluesowymi i grunge’owymi wpływami, wyróżniająca się charakterystycznym wokalem Igora Walaszka. Ich inspiracje muzyczne to między innymi: Jack White, Rage Against the Machine, RHCP jak i grunge’owa scena Seattle lat dziewięćdziesiątych. Zespół powstał pod koniec 2009 roku w Krakowie. Ma na swoim koncie trzy płyty Clock Machine EP (2011), Greatest Hits (2014) oraz Love (2015). Nagrodzeni głównymi nagrodami na festiwalu FAMA 2011, Konkursie Zespołów Rockowych w Wadowicach oraz juwenaliowym przeglądzie kapel studenckich 2011. Dzięki głosom słuchaczy Eski Rock i widzom TVN zagrali na Orange Warsaw Festival 2012. Laureaci Eliminacji do Przystanku Woodstock oraz Empik Make More Music.

24.10 – PRÓŻNOŚĆ – Poznań

25.10 – DWÓR ARTUSA-SALA WIELKA – Toruń

Sóley Stefánsdóttir, znana również jako Sóley – pochodząca z Islandii piosenkarka, pianistka, autorka tekstów oraz członkini zespołu indie-folk Seabear. W 2010 roku wydała zawierający sześć utworów album EP Theater Island, który poprzedzał wydanie jej debiutanckiego albumu We Sink. Okazał się on bestsellerem w całej Europie, zaś singiel Pretty Face szybko zebrał w serwisie Youtube ponad 10 milionów odsłon. Piosenki stworzone przez Sóley pozwalają zanurzyć się w sielskich, choć momentami nieco niepokojących, somnambulicznych wizjach, które mogą budzić skojarzenia z filmową twórczością Tima Burtona. W 2018 roku ukazał się jej najnowszy album Team Dreams.

27.10 – POGŁOS – Warszawa

Ta młoda wokalistka i producentka koreańsko-niemieckiego pochodzenia przebojem wdarła się na scenę w 2018 roku. Sama produkuje swoje utwory, napisała i zaaranżowała także partie smyczków na swoim albumie. Jej charakterystyczny głos jest często porównywany do Thoma Yorke’a, a singiel Company został zremiksowany przez doskonale w Polsce znany duet Ólafura Arnaldsa i Janusa Rasmussena, czyli Kiasmos.