Menu Zamknij

OPENCALL MAGAZINE W STACJI KULTURA – POLSKIE RADIO

Redakcja

PRZEBIĆ SIĘ PRZEZ MARMUROWY SUFIT SZTUKI

Tematem przewodnim pierwszej odsłony naszego magazynu jest marmur. Nie przypadkowo jest on tłem do sesji okładkowej i jego motyw przewija się przez nasz magazyn. To metafora – rzeźbienie w tak trudnej materii jaką jest marmur, jest niezmiernie ciężkie. Wyzwanie z jakim przyszło nam pracować, czyli promocja nieznanych twórców na rynku prasowym w Polsce i za granicą skojarzył nam się z tą pracą. – mówiła na antenie Polskiego Radia redaktor naczelna OpenCall Hanna Kantor.

Włochy. Zachwycający krajobraz. Góry marmuru. Trzydzieści pięć stopni Celsjusza. Jeden dzień. Siedemnaście godzin pracy. Top modelka z Londynu. Zwyciężczyni Britain’s Next Top Model. l my – redakcja OpenCall Magazine. Gdyby hasztagami opisywać okładkową sesję zdjęciową tego numeru, to  tak brzmiałaby #opowieść.

We Włoszech przy trzydziestopięciostopniowym żarze odbijającym się od masywnych tafli marmuru, targały nami emocje, które zdominowały nasze życie na następne siedem miesięcy. To był czas ciężkiej pracy nad kształtem magazynu, jak później się okazało, trudnego w rzeźbieniu niczym marmur.

Całość audycji możecie usłyszeć pod tym linkiem (rozmowa z nami zaczyna się od 10 minuty :))