Menu Zamknij

OpenCall for ECOLOGY – fashion editorial

Hanna Kantor

Ostatnimi czasy bardzo dużo mówi się o ekologii i globalnym ociepleniu. Coraz częściej można odnieść wrażenie, że ekologia stała się trendy, że jest już sprytnym chwytem marketingowym, tak jak w przypadku pewnego banku, który w ramach promocji sadzi drzewa – jedno otwarte konto, jedno drzewo. Z zastrzeżeniem z *, że promocja trwa jedynie miesiąc… Choć kilka tysięcy zasadzonych drzew to lepiej niż nic, jednak warto być eko przez więcej niż miesiąc. Wiedząc, że branża modowa to jedna z gałęzi przemysłu, która w bardzo dużym stopniu zanieczyszcza planetę, postanowiłam zastanowić się co mogę zmienić, by pozostać w dobrym tego słowa znaczeniu fashion victim, ale już w wersji ECO. Na bardziej nurtujące pytania – co i gdzie kupować, by wyglądać trendy, ale wciąż żyć w zgodzie z ekologią oraz co robić z niechcianymi już ubraniami dowiecie się z cyklu OpenCall For Ecology, do którego zaprosiłam Fashion Revolution Polska oraz świetnie zapowiadających się polskich projektantów, którzy tworzą odpowiedzialną modę. Cykl otwiera sesja zdjęciowa, w której wszystkie wykorzystane ubrania są efektem odpowiedzialne mody.  Tłem do zdjęć, które wykonałam jest nieprzypadkowo Żyjnia, czyli miejska oaza w centrum Wrocławia, część galerii Dizajn BWA Wrocław. Ta piękna, zielona przestrzeń to miejsce, w którym kultywowana jest ekologia, natura, woda i relaks.

Kapelusz i komplet od duetu RAD*, buty Cocaemka*

Płaszcz Sakowska*, okulary Sakowska, buty Cocoemka

Całość duet RAD

Kurtka Mirja Killer handmade via second hand

Komplet Duet Rad, buty z kolekcji ,,Śmieci” Sakowskiej via second hand

Okulary, płaszcz Sakowska

Kurtka Floating jeans*, spódnica i buty Cocaemka 

Kurtka Floating jeans*, spódnica i buty Cocaemka

Kurtka Floating jeans

*Duet RAD do wykonania kolekcji ,,Wiesia” wykorzystał stare obrusy, firanki, serwetki z second handów, rzeźbione gałki do tradycyjnych włocławskich kredensów czy słomę. 

*Cocaemka stworzyła srebrne kozaki z wegańskiej skóry. Do ubrań używa włókna z protein mleka (!) czy przetworzonych plastikowych butelek. 

*Sakowska stworzyła kolekcję, którą nazwała po prostu ,,Śmieci”. Wyjątkowy płaszcz  stworzyła z koca, okulary wyszły z drukarki 3D, zaś materiałem był zrecyklingowany plastik.

*Floating jeans zajmuje się przerabianiem jeansu w duchu zero waste.  Świetnymi ręcznie malowanymi artworkami nadają drugie życie używanym ubraniom. Dzięki spersonalizowanym usługom każdy może ze starej niemodnej kurtki stworzyć hot trendy denim 😉

 

Team:

Fotografia: Hanna Kantor @haniakantor / OpenCall Magazine

Produkcja: Julia Januszyk / OpenCall Magazine

Modelka: Julia / Moremodels.com.pl

Stylizacja: Hanna Kantor

Serdeczne podziękowania dla Żyjni za użyczenie przestrzeni do zdjęć!