Menu Zamknij

Kolekcja RIVEA na sezon Resort’20 (SS20)

Hanna Kantor

Projektantka Jolie Su tworzy magiczne nakrycia głowy wytwarzane według tradycyjnych technik z najwyższej jakości materiałów. Kapelusze Jolie Su to fuzja tradycyjnego rzemiosła, zabawy oraz sztuki. Każdy kapelusz to piękno wyrażonej osobowości wyśnione pomiędzy Warszawą a Lizboną jako anegdotyczne abstrakcje, żywe wspomnienia i spontaniczne zachwyty.

Inspiracja

Kolekcja kapeluszy na sezon Resort’20 zatytułowana RIVEA inspirowana jest dziewczyną, która kocha i żyje miastem. Jej ulubioną letnią destynacją jest wybrzeże, gdzie długie letnie popołudnia spędza czytając poezję, a Citron Givré to jej ulubiona przekąska. Milę zakłada do muzeum, Marinę na jacht,  Marię na apéritif.  W porannych przejażdżkach konnych po plaży towarzyszy jej Barbara, w eskapadach miejskich Bibi, a Pola uwielbia wylegiwać się na kamienistych plażach.

Nonszalanckie surowe wykończenie kapeluszy w połączeniu z szykowną paletą kolorów tworzy zbalansowany acz charyzmatyczny, elegancki i jednocześnie wyluzowany styl idealnie wpisujący się w miejsko-plażowe wakacje. Ikoniczne dla Jolie Su dwukolorowe kapelusze Marina i Mila zachwycają prostotą i szykiem i oferują całe spektrum stylizacji: od garnituru, jeansów i trampek po zwiewne sukienki i kostium kąpielowy. Świeże kolory i klasyczne marynarskie paski przywołują na myśl Francuską Riwierę. Gdzie Ty zabierzesz RIVEA?

Savoir-faire

Wyjątkowa kolekcja letnich słomkowych kapeluszy została wykonana z wysokiej jakości ręcznie plecionego materiału, który powstał w Ekwadorze według tradycyjnej techniki wpisanej na listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Zgodnie z wartościami Jolie Su materiał został zamówiony bezpośrednio u lokalnej społeczności przyczyniając się do rozwoju rzemiosła i wspierając rzemieślników. Kapelusze ozdobione są wstążkami vintage pochodzącymi z ikonicznych lizbońskich pasmanterii zlokalizowanych na Rua da Conceição, których historia sięga końca XIX wieku oraz z fabryki wstążek z 1840 roku zlokalizowanej w samym sercu Lizbony. Zamiłowanie do luksusowych detali wyrażone jest również we wnętrzu kapelusza: skórzane wykończenie ozdobione srebrnym logo Jolie Su i hasłem marki DREAM HATS nie tylko wspaniale wygląda, ale także gwarantuje stabilną pozycję na głowie i utrzymuje nieskazitelną formę kapelusza.

Część ubrań to kostiumy z historią sceniczną w Teatrze Horzycy w Toruniu

Autorzy Kampanii

Zdjęcia: Magdalena Kozicka

Make up artist i stylistka fryzur: Dominika Renes

Modelka: Zofia z Partisan Models