Na dworze jest brzydko i zimno, dlatego jeśli już wychodzić spod ciepłej kołdry warto wiedzieć, gdzie można zobaczyć coś ciekawego. Dopiero rozdane zostały Złote Globy, niedługo czas przyjdzie na Oscary, dlatego można nadrobić niektóre pozycje filmowe. Jeśli już chcesz już poświęcić się dla sztuki to warto wyjść do teatru, gdzie może brak emocjonujących premier, jednak kilka mocnych pozycji warto odhaczyć. W wysokiej sztuce warto teraz odwiedzić wystawy dużych instytucji, mniejsze dopiero zbierają się do programów na nowy rok. Dla tych, co nad wyraz oporni mamy sekcję Netflix&Chill. Do zobaczenia na mieście.
Dwóch Papieży
Zaskakująco interesujący, w pełni przegadany film o dwóch starszych panach piastujących wysokie i najwyższe kościelne stanowiska. Bardzo dobra gra aktorska, dbałość o szczegóły i dobrze napisany scenariusz pokazują nam domniemane procesy, które miały doprowadzić Jorge Bergolio do roli papieża Franciszka. Mniej z kategorii Netflix&Chill, jednak zdecydowanie do dokładnego obejrzenia.
Do zobaczenia na Netflix
Irlandczyk
“Irlandczyk” to osadzona w powojennej Ameryce epicka opowieść widziana oczami weterana II wojny światowej Franka Sheerana, oszusta i płatnego mordercy pracującego dla najbardziej osławionych przestępców XX wieku. Rozgrywająca się na przestrzeni kilkudziesięciu lat saga poświęcona jest jednej z największych zagadek kryminalnych w historii Stanów Zjednoczonych – tajemniczemu zaginięciu legendarnego przywódcy związków zawodowych Jimmy’ego Hoffa. Widzowie wezmą udział ww brutalnej podróży, podczas której zostaną przed nimi odsłonięte kulisy funkcjonowania przestępczego półświatka, wewnętrznych walk o wpływy oraz kryminalnych powiązań ze światem polityki.
Do zobaczenia na Netflix
Hamlet
Historia księcia Hamleta, który konfrontuje się z nagłą i tajemniczą śmiercią ojca to jeden z najważniejszych światowych dramatów. „Hamlet” w reżyserii Tadeusza Bradeckiego opowiedziany będzie w konwencji ponadczasowej, tak jak ponadczasowa jest spirala zła, która kręci się wokół młodego księcia. To pełna intryg, spisków i walki o tron opowieść o tragiczności ludzkiej historii, w której pokój zapada tylko po to, by mogła zacząć się kolejna wojna. Sztuka zostanie przedstawiona po raz pierwszy w Polsce w nowym przekładzie.
Potęga Sekretów
Warto zajrzeć do Zamku Ujazdowskiego i zobaczyć najnowszą wystawę Karola Radziszewskiego. Wystawia on swoje archiwa dotyczące tożsamości queer i opowiada prawie zapomniane historie. Z wystawy można wyjść, ze świadomością, że Henryk Walezy albo Miron Białoszewski byli queer. Wystawione są również nowe prace Natalii LL. Przy okazji wizyty warto obejrzeć inne wystawy w Zamku.
Do zobaczenia w Zamku Ujazdowskim
Oficer i Szpieg
„Oficer i szpieg” opowiada opartą na faktach historię Alfreda Dreyfusa, francuskiego oficera skazanego na dożywocie za zdradę swojej ojczyzny i zesłanego na wygnanie. Georges Picquart, nowy szef wywiadu, wkrótce po uwięzieniu Dreyfusa odkrywa, że dowody przeciwko skazanemu zostały spreparowane. Wbrew swoim przełożonym Picquart postanowi za wszelką cenę ujawnić prawdę. Stawką w tej grze jest nie tylko błyskotliwie rozpoczęta kariera Picquarta, ale i wielki międzynarodowy skandal, który zmieni bieg historii.
Do zobaczenia w kinach