Menu Zamknij

7 najciekawszych miejsc do odwiedzenia podczas NOCY MUZEÓW 2019

Paulina Kościk

Gorączka sobotniej nocy, czyli Noc Muzeów z Open Call Magazine

Sobota. Noc. I gorączka. Tak brzmi zapowiedź Nocy Muzeów, która zbliża się wielkimi krokami. Lista atrakcji przygotowana przez organizatorów jest przeogromna, monstrualna wręcz. Na zwiedzenie wszystkich i tak nie starczy czasu. Przygotowaliśmy dla Was listę (tylko lub aż) siedmiu miejsc w których będziecie mogli zobaczyć lub kupić magazyn.

1.Art NOMAD, czyli Noc Muzeów w Pracowni Jagi Hupało.

Nie sposób wymienić wszystko co będzie się działo tego dnia w pracowni u Jagi. Na śniadanie warsztaty oddechowe. Na lunch debata z Maciejem Nabrdalikiem o tym jak zostać zawodowym fotografem. Na obiad koncerty. Na deser spektakl tratru Trans-Atlantyk i performance, a nawet dwa. Na kolacje koncert muzyki klasycznej Polish Soloists String Orchestra. Pomiędzy posiłkami będziecie też mogli odwiedzić załogę Open Call. Będziemy czekać przy naszym stoisku!

2. Instytut Fotografii Fort

O 16:00 Paweł Starzec opowie o tym jak na nowo przeprowadzał historię Bośni i Hercegowiny, czyli o fotograficznym dokumencie pt.„Miejsca użyteczności publicznej”. Zapraszamy na wystawę i do zakupu – Open Call Magazine też tam będzie!

3. Galeria Foksal

Kosmos, poezja i ruch, czyli finisaż wystawy Bianki Rolando. Sobota to ostatnia szansa, żeby zobaczyć prace artystki, ale nie ostatnie, żeby obejrzeć OpenCall. Na półkach Galerii Foksal jesteśmy dostępni nie tylko podczas Nocy Muzeów.

4. CSW Zamek Ujazdowski

Zamiast biegać pomiędzy instytucjami można przesiedzieć noc w kinowym fotelu patrząc w gwiazdy. W filmie Johanna Lurfa, który proponuje na tę noc CSW ich nie zabraknie. Oprócz tego Jacek Simon oprowadzi po wystawie „Syntetyczny folklor”, Norbert Delman opowie o projekcie „Siedząc tutaj znudzona jak lamparcica”, a Bogna Świątkowska o „Bezludzkiej Ziemi”.

5. Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki

W księgarni artystycznej Zachęty będziecie mogli kupić OpenCall aż do pierwszej w nocy! Nikomu się to jeszcze nie udało. Możesz być pierwszy. Oprócz tego co godzinę będą się tu odbywać oprowadzania z przewodnikiem, a o 20:00 koncert zespołu Bye Bye Butterfly.

6. Noc Muzeów na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP

Na każdym piętrze będą się czaić wystawy, instalacje i performansy przygotowane przez studentów. Na drugim, w pracowni 64 o 19:00 będzie wernisaż wystawy „Post Noktrun”, której jednym z kuratorów jest nasz wydawca – Mikołaj Krupa. Trzymamy kciuki!

7. Noc Niemuzeów w Studium Teatralnym

Masz dość niebotycznych kolejek i tłumów? Na Lubelskiej 30/32 będą się działy rzeczy niepowtarzalne i jednorazowe. Nie-galerie, nieeksponaty, nieekspozycje, ale… ruch, dźwięk i obraz. Coś dla wszystkich antyfanów.

 

Autor: Paulina Kościk